Valentýn. Barvy lásky.

Valentýn svátek lásky. Jaké pocity ve vás tato slova vytvářejí? Valentýn je mezinárodní symbol lásky, zosobňuje něhu a oddanost. Voňavá kytice květin? Která žena je nemiluje? Nejčastěji se prezentují růže, které již byly označeny jako „květiny lásky“. Sladké pralinky? Je všeobecně známo, že čokoláda je jedním z nejlepších afrodiziak. Nebo možná klasická Valentýnka? Je to jednoduchý způsob, jak vyjádřit své pocity.

Když si myslíte “LÁSKA” – jakou barvu vidíte před očima? Sázíme na červenou. Před Valentýnem je všudypřítomná. Není divu – červená je klasický symbol lásky společný v mnoha kulturách

Proč přesně červená?

Na tuto otázku není jasná odpověď. Pravděpodobně proto, že tato barva má velmi bohatou symboliku. V každé z kultur symbolizuje něco jiného, ​​od pýchy, statečnosti, přes prosperitu, energii, sebedůvěru a rozvoj osobnosti. Ale ve většině z nich je společným jmenovatelem LÁSKA.

Co tedy znamená červená jako barva lásky?

V případě lásky je červená charakterizována vášnivým, nenásilným pocitem, plným touhy, často na první pohled. Nezáleží na tom, zda v odstínech třešní, vína nebo malin – každá je spojována s láskou, spontánností, temperamentem, extrovertismem. Červená je agresivní a rafinovaná barva zároveň. Vznešené a stimulující. Přitahuje pozornost a vyzařuje sílu.
Vědecký výzkum ukázal, že červená barva v oděvech nebo make-upu stimuluje tělo a smysly opačného pohlaví. Zvyšuje rychleji krevní tlak, dýchání a srdeční frekvenci. Jeho dopadem je spousta pozitivních emocí v kombinaci s přitažlivostí a přitažlivostí.


Není divu, že se ve většině kultur stala barvou Valentýna. Temperamentní Italové na Valentýna dávají svým partnerům sexy červené spodní prádlo. Zamilovaní Švédové dávají přednost klasice, a tak své milované zasypávají červenými růžemi. Také v Číně je červená spojena s ohnivým pocitem, a to natolik, že nevěsty nosí na svatbu červené šaty. V Polsku i České republice je naopak červená přítomna doslova všude – ve výlohách, v oděvech, špercích, dárkových obalech a dárcích, které dáváme milované osobě. Mnoho mužů, stejně jako Švédové, dává svým blízkým červené růže. Bez ohledu na to, zda je růže pouze doplňkem k daru nebo darem sama o sobě – ​​není třeba nic říkat, protože křičí „Miluji tě“. Podívejte se, co jsme pro tuto příležitost připravili .

Symbolizuje láska pouze červená?

Je to rozhodně dominantní barva. Stojí však za to seznámit se s dalšími symbolickými barvami, které mohou být snadno součástí dárku na Valentýna.

Při pohledu přes růžové brýle.

  1. února je nejen červená všudypřítomná. Během tohoto období se velmi často objevuje jemná a ženská růžová v různých odstínech. Tato barva symbolizuje erotiku a vášeň, stejně jako jemný a něžný pocit plný romantismu. Růžová růže bude také skvělým dárkem pro milovaného člověka, je považována za květ sladkých myšlenek, to znamená, že oceníte přítomnost jiné osoby ve vašem životě. Rose Belle pro vás připravila návrh věčných růží ve všech odstínech lásky. Podívejte se skrz růžové brýle a vyberte jednu z nich.

Bronzový svátek

Den svatého Valentýna v Japonsku zhnědne díky … čokoládě, která se dává milovníkům. Čokoláda je velmi silné afrodiziakum, takže není divu, že se stala důležitým darem prakticky ve všech koutech světa. Toto čokoládové šílenství se stalo tak obrovským, že v japonské kultuře se tento svátek začal nazývat „giri choko“, což jednoduše znamená „čokoládový den“.
Také v Polsku je velmi oblíbený zvyk přidávat čokolády nebo pralinky k dárkům. Inspirovalo nás to k vytvoření dokonalého dárku, který zahrnuje krásné věčné růže a místo pro sladkosti nebo jiná osobní překvapení. Výběrem dárkové krabičky můžete dát dvě překvapení v jednom!

Může být modrá barva lásky?

Ukázalo se, že možná. Nedávno se stalo módou dávat růže v odstínech modré. Symbolizují úplně jiný vztah než předchozí barvy. Znamená to stabilizaci, vyrovnanost, nejsou zde žádné prudké emoce, náhlé vzestupy nebo pády. Podáním modré růže dáváte signál „Budu vám věrný“.

Je vhodné dát vašemu blízkému růže jiné barvy?

Existuje mnoho barev lásky a každá se vyznačuje jiným druhem lásky. Můžete dát čaj nebo oranžové květy, abyste ukázali, že se prostě zamilujete a chcete něco víc. Stojí za nadšením, fascinací a touhou. Žluté růže, i když bývaly formou omluvy za nevěru, dnes naštěstí vyvolávají pozitivní myšlenky. Symbolizují přátelství, jednoduše říkají „budu se o tebe starat“. Elegantní bílé růže jsou dobrým dárkem na začátku vztahu. Naznačují duchovní lásku, pokoru, úctu k milované osobě.
Existuje ještě jedna, velmi vzácná barva – fialová, což znamená „jsem s vámi potěšen“. Jsou perfektní na první rande, protože jsou na první pohled známkou lásky.

Existuje mnoho odstínů lásky, proto dbáme na to, aby si každý mohl vybrat svou barvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *