Víte, jak vybrat vhodné svatební dekorace?

Svatební dekorace patří na svatební stůl i samotný obřad od nepaměti. Jsou to detaily, které vytvářejí tu patřičnou atmosféru. Kromě květinové výzdoby, která je samozřejmostí, lze prostor doplnit i dalšími doplňky, které fungují stejně jako doplňky bytové.

Jak vybrat vhodnou dekoraci

Při výběru svatební dekorace je důležitý především účel – je určená pro výzdobu obřadní síně nebo bude zdobit prostor svatební hostiny? Pro ten jsou určeny nejen květinové dekorace, ale například i girlandy, svíčky, lampiony nebo dekorace skleněné. Některé z nich naleznete v naší nabídce. Velmi důležité jsou i prostředí, styl svatby, barevná paleta a druhy materiálu, které budou ve výzdobě převládat. Jiné dekorace využijete při svatbě ve venkovním prostředí a jiné se hodí pro svatební hostinu v restauraci.

Nezapomínejte ani na dekorace pro svatební prstýnky. Může to být stylová mistička, krabička nebo košíček.

Velmi oblíbené jsou dekorace s nádechem vintage stylu, u nichž se nejvíce využívají přírodní materiály jako je dřevo, sušené či živé květiny a mezi nejčastější dekorace patří svícny či skleněné vázy.

Barevné ladění

Pokud chcete mít dekorace s nádechem luxusu, volte barevné kombinace, mezi nimiž bude převládat zlatá, stříbrná, fialová a bordová. Lehkost a hravost do prostoru přinesou oranžová, žlutá nebo světle zelená. Svatbám v exotickém stylu sluší tyrkysová.

Květinové dekorace

Vzhledem k tomu, že svatba je velmi slavnostní okamžik, měla by tomu odpovídat i květinová výzdoba, která by měla být v harmonii nejen se šaty, doplňky a svatební kyticí nevěsty, ale i se stylem svatby a s prostředím, v němž se svatební hostina koná. Některé květinové kompozice naleznete i v našem e-shopu.

Prim samozřejmě hraje svatební kytice pro nevěstu. Ženich mívá korsáž (kytička na klopě). Podle tradic a zvyků se ještě připravují kytičky pro maminky, družičky, případně svědkyně. Pro hosty se chystá myrta nebo rozmarýna s mašličkou a zapomínat se nesmí ani na květinou dekoraci na auto nevěsty, případně ozdoby pro ostatní automobily.

Svatební kytice

Svatební kytice se váže nevěstě a míru. Odráží její vkus a osobitý styl. Je dobré, aby ladila s jejím účesem i stylem líčení. Také by měla odpovídat vzhledu svatebních šatů.

Univerzální je svatební kytice kulatá, která je vhodná téměř ke každému typu svatebních šatů a je typická především pro menší svatby, k menší a štíhlejší postavě a korzetovým šatům.

Pro honosnější svatby je vhodnější kytice převislá, jež je vhodná pro postavy vyšší, plnoštíhlejší a k empírovému střihu šatů.

Mezi tradiční svatební květiny patří růže, královny květin. Lze je pořídit celoročně a nabízejí celou barevnou škálu. Nejčastější volbou je barva bílá, růžová nebo červená.

Další oblíbené květiny jsou tulipány, narcisy, frézie nebo karafiáty, které lze s růžemi kombinovat a vytvářejí tak zajímavé květinové vazby. S kyticí by měla ladit košile a kravata ženicha.

Svatební šperky

Výběr šatů pro nevěstu je velmi dlouhodobá záležitost. Jakmile se jednou pro své vysněné šaty rozhodne, nastává chvíle, kdy je potřeba zvolit i vhodné šperky, které podtrhnou krásu nevěsty a skvěle doplní styl a vzhled šatů. Držte se však toho, co je vám vlastní. S výběrem šperku se nevzdalujte od toho, co je pro vás běžné v každodenním životě.

Materiál

Každý kov ladí s určitou barvou oblečení. Pro šaty v barvě slonoviny jsou ideální šperky zlaté, které vyzdvihnout smetanový tón šatů. Pokud budete mít šaty čistě bílé, raději sáhněte do nabídky šperků ze stříbra nebo platiny. Také berte ohled na zdobení šatů. Pro zdobený výstřih jsou vhodnější jednoduché naušnice. Jsou – li svatební šaty v jednodušším stylu, hodí se k nim zdobený náhrdelník.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *