Dolaďte domácí vánoční atmosféru tou správnou interiérovou vůní

Vánoce jsou svátky pohody a klidu, provoněné celou řadou tradičních vůní, jež se pojí s pečením tradičního vánočního cukroví a prozářené světlem svíček. Někdo dává přednost skořici, další miluje vanilku a jiný zase kořeněnou purpuru či františka. A co spojit vůni a plamen dohromady a vznikne z toho nádherná svíčka. Vždyť plamen svíčky je světlo staré již po celá tisíciletí. Mezi nejčastější vánoční vůně patří vanilka, skořice nebo hřebíček.

Vonné svíčky

Vonné svíčky a vosky má v oblibě stále větší množství lidí, neboť během chvilky dokážou provonět interiér a dodají mu úplně jinou atmosféru. Mezi vonné svíčky, které jsou spojovány s atmosférou vánoc, patří ty s vůní vanilky, skořice, citrusových plodů nebo hřebíčku, které mají navíc velmi výrazné aroma.

Vanilka je koření, které bylo po celá staletí dokonce i platidlem. Chcete–li si užívat příjemné vůně tohoto orientálního koření, můžete využít naší nabídku vonných svíček s vůní vanilky.

Skořice je nejen koření, ale i léčivá bylina. Nejčastěji se používá pro dochucování jablečných pokrmů nebo pro dochucení jablečného čaje či svařeného vína, které také k Vánocům neodmyslitelně patří. Skořice má schopnost rozproudit v těle krev a ohřát jej. Vůni skořice si můžete užívat ve vonné svíčce pomeranč a skořice, kterou také naleznete v naší nabídce. Velmi zajímavé spojení vůní nabízí i svíčka s vůní pomerančů a ořechů.

Aroma lampy na vonné a éterické oleje

Aroma lampy jsou také jednou z tradičních dekorací, díky kterým můžete svůj domov provonět nádhernou vánoční vůní. Postačí několik málo kapek aromatického oleje a příjemnou atmosféru si můžete užívat po velmi dlouhou dobu.

Obdobnou funkci plní i difuzéry. Jsou to skleněné nebo keramické nádobky s vonným olejem a dřevěnými tyčinkami, po nichž olej vzlíná a uvolňuje do ovzduší příjemnou vůni.

Dekorační vůně

Jednou z možností, jak provonět interiér příjemnou vůní, jsou vůně dekorační. Jedná se o skleněnou lahvičku naplněnou vůní. Lahvička se uzavírá sádrovou hlavou s knotem, díky níž se vůně uvolňuje do prostoru.

Další možnosti

Chcete–li si užívat vůně přirozené, můžete si vyzkoušet vyrobit dekoraci z pomeranče a hřebíčku, který do něj zapícháte. Nejen, že získáte příjemnou vůni, v níž se snoubí citrusové aroma s vůní koření, ale navíc také dokonalou dekoraci, jež k vánoční atmosféře neodmyslitelně patří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *