Lichý nebo sudý počet růží

Vyjadřování pocitů pomocí květin se stalo velmi populární v 16. století ve Velké Británii. Každá rostlina a dokonce i barva nebo počet mají svůj význam. Jiný druh a barvy se hodí k narozeninám, pro kamarádku, přítelkyni nebo jako poděkování. V současné době květiny nacházejí stále častěji uplatnění jako dárek a to nejen k narozeninám a svátkům. Mezi nejčastěji darované květiny patří růže.

Symbolika růží

Symbolika a význam těchto královen květin sahají až do období antického. Růže byla brána jako symbol pomíjivosti života, neboť uvadá velmi rychle. Dokonce někdy bývá spojována s řeckými bohy. Její rudá barva upozorňuje na Afroditinu krev. Tato bohyně se zranila o její trny. V období středověku byla tato květina spojována s pannou Marií a růže jako náboženský symbol se objevuje nejen v křesťanství. V současné době je růže nejčastěji spojována s láskou –  rodí se z poupěte, pomalu rozkvétá, může zranit svými trny. V současné době koupíte růže nejen v každém květinářství, ale také v e-shopech. Jedním ze specialistů je e-shop rosebelle.cz.

 

Pozor na počet

Sudý počet bývá často spojován s kyticí smuteční. Pro ostatní příležitosti je vhodný počet lichý. Výjimku tvoří kulatá životní jubilea. Zde lze darovat sudý počet květin, který koresponduje s věkem obdarovaného. Ještě než nakoupíte plnou náruč růží, vždy si vzpomeňte, kolik by jich mělo být, abyste se nedopustili nechtěného faux pas. Pokud se spletete a darujete o růži více či méně, pravděpodobně si toho obdarovaná osoba nevšimne, obzvláště, pokud kupujete větší množství růží. Ne každý zná symboliku počtu růží, ale když víte, jestli sudý nebo lichý počet, tak této nové znalosti využijte.

Význam růží podle barev

Důležité je dbát nejen na počet, ale i na barvu. Každá barva má určitý význam.

  • Červené či rudé růže symbolizují vášeň a lásku.
  • Bílé růže jsou symbolem čistoty a nevinnosti, pravdy a úcty a proto se velice často objevují v kyticích svatebních.
  • Žluté růže jsou vyjádřením lásky platonické. Vyjadřují přání radosti, štěstí nebo brzkého uzdravení. V období viktoriánském byly brány jako symbol žárlivosti.
  • Růžové růže jsou vyjádřením romantické lásky, symbolizují vytříbený vkus a eleganci. Můžete jimi vyjádřit ocenění a obdiv.
  • Oranžové růže jsou hranicí mezi přátelstvím a vášní.
  • Modré růže nejsou úplně obvyklé. Královská modrá barva je symbolem vznešenosti a vzácnosti, může symbolizovat “modré z nebe”, které sneste pro svou milovanou osobu. Dají se kombinovat s růžemi rudými či bílými a vykouzlí tak neopakovatelnou kompozici barev.
  • Zelenkavá barva růží je méně tradiční, přesto si začíná nacházet stále více příznivců, neboť má svůj zvláštní půvab. Zelenkavé růže jsou vyjádřením naděje a kytice těchto květin zajistí originalitu pro obdarovaného.

V současné době se začínají objevovat i růže fialové, které si své příznivce teprve nacházejí. Fialová barva je symbolem úcty a obdivu.

Kdy darovat růže

Růže mohou vyjadřovat emoce, takže jsou vhodnou květinou při různých nabídkách. Lze je darovat jako poděkování nebo jen tak, pro radost. Využívají je i tajní ctitelé. Růže k narozeninám či k svátku potěší a klidně může být i jediná, postačí přidat ji k nějakému dárku.

Máte první rande a chcete ženu potěšit? Darujte jí jednu růži jakékoli barvy, bez zbytečných aranžmá a dekorací. Vždyť každý ví, že v jednoduchosti je krása. Růže je vhodnou volbou u příležitosti Valentýna, nebo v případě, že jdete žádat o ruku.

Rose Belle – netradiční kompozice

E-shop Rose Belle nabízí řezané růže, které jsou speciálně upravované a to procesem stabilizace. Díky této úpravě si tyto nádherné květiny uchovávají svůj přirozený vzhled a krásu po dobu dvou let. Růže neztrácejí svou přirozenou barvu a vzhled, není potřeba se o ně žádným způsobem starat a jsou vhodným dárkem i pro ty, kdo mají alergie. Kromě stabilizovaných růží balených jednotlivě můžete objednat i kytice stabilizovaných růží, které jsou dodávány v různých barvách. Veškeré květinové vazby jsou dodávány ve speciálních boxech, které zaručují stabilitu vazby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *