Svatba je životní událostí, nepodceňte přípravu

V posledních letech přibývá párů, které z různých důvodů odmítají svůj vztah stvrdit prstenem a novomanželským polibkem. Nejedná se pouze o Českou vymoženost, svatba ztrácí svůj význam takřka po celém světě. Je to ovšem škoda, neboť svatba je událostí, kterou na vlastní kůži zažijete ideálně pouze jednou v životě. A aby stála za to, nesmíte ji podcenit.

Manželský svazek je totiž příležitostí, která se týká vašich nejbližších, při níž svému vyvolenému budete přísahat věrnost až za hrob. Ačkoliv její kořeny jsou čistě spirituální a náboženské, již po staletí je vnímána univerzálně jako zákonné spojení muže a ženy – alespoň prozatím.

Mimo morálního spojení, které stvrzuje vaši lásku a zabraňuje vám učinit zbrklá rozhodnutí, se jedná o zákonný závazek, který manželům přiznává celou řadu výhod. Ať už se jedná o úlevy na daních, možnost dědění v případě úmrtí nebo účastnění se různých akcí, vždy jsou plynoucí výhody poměrně významné.

Když už se ale pro svatbu rozhodnete, nepočítejte s tím, že podepíšete papír, políbíte nevěstu či ženicha a máte odbyto. Se svazkem manželstvím se pojí mnoho příjemných i méně příjemných povinností, které ze svatební hostiny učiní nezapomenutelný zážitek pro všechny přítomné. Výhodou je, že se dá pojmout jednoduše i exkluzivně, podle vaší chuti a možností.

Výzdoba je základem úspěchu

Aby si o vás ostatní nemysleli, že je vám hostina ukradená a oni samotní pouze na obtíž, musíte se postarat o řádné připravení celé svatby. To s sebou nese mnoho procesů, na jejichž konci bude opravdu povedený obřad.

Možná nejdůležitější částí příprav je vymyšlení patřičných dekorací, díky nimž nebude svatba působit chudě a nudně. Možností je široké množství, od květin přes různé doplňky po velice promyšlené a rozsáhlé kompozice.

Nejnovější trendy hovoří jasně – vydejte se cestou takových dekorací, které nepřijdou při první příležitosti rovnou do koše. Zajímavou možností, jak toho dosáhnout, je pořídit takzvané stabilizované květiny. Jejich kouzlo spočívá v tom, že tyto řezané květy nepovadnou po pár dnech jako běžné květiny, nýbrž až po dvou letech.

Díky tomu si můžete být jisti, že takové dekorace a květiny vám vydrží ještě dlouhou dobu po svatbě, a budou vám vaše pouto neustále připomínat. Může to být jednoduchá kytice plná růží takřka jakékoliv barvy, rozsáhlé množství připravených květin, které dohromady vytvoří unikátní kompozici, nebo dokonce šperky, v nichž vás bude několik let doprovázet živoucí květina.

A nezapomeňte ani na estetickou stránku – počet není všechno! Když zahltíte prostor růžemi, že v něm doslova nebude k hnutí, vaši snahu ocení jen málokdo. Dekorování důkladně promyslete, a zvolte takové, které decentně podtrhne důležitost a významnost samotného aktu. Koneckonců, přece do svatby nejdete s tím, že si ji ještě několikrát zopakujete, ne?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *